Aktualności

Chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

Nowotarscy policjanci ratowali 38-latka, który targnął się na swoje życie. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło przed Świętami Bożego Narodzenia na terenie gminy Nowy Targ. Po pomoc do służb zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która przekazała, że syn zagroził, że popełni samobójstwo i zamknął się w pokoju. Pod wskazany adres natychmiast skierowano policjantów prewencji. Po dotarciu na miejsce, przed domem policjanci zastali zapłakaną i roztrzęsioną kobietę, która zaprowadziła ich na piętro budynku i wskazała pokój syna. Drzwi jednak były zamknięte, a 38-latek nie odpowiadał na wołanie mundurowych. Policjanci wyważyli drzwi siekierą i weszli do środka. W pokoju znaleźli mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Mężczyzna był nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, po której 38-latek odzyskał funkcje życiowe. Po chwili, na miejsce dotarli także ratownicy medyczni oraz  strażacy. Mężczyzna karetką został przewieziony do szpitala i przekazany pod opiekę specjalistów. 

W sytuacji kryzysowej nie pozostawajmy sami ze swoimi problemami. Warto szukać wsparcia i pomocy. W każdym powiecie znajdują się instytucje, które oferują pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358. Informacje pomocne w chwili kryzysu można znaleźć pod adresem: https://liniawsparcia.pl/, czy https://stopdepresji.pl/

Powrót na górę strony