Aktualności

Tarnowscy policjanci ruchu drogowego na wschodniej granicy

Data publikacji 30.12.2021

Policjanci tarnowskiej drogówki, od połowy października br. systematycznie pełnią służbę w strefie nadgranicznej.

Wczoraj (tj. 29.12.2021 r.) dwóch mundurowych z Tarnowa udało się na granicę. Dzisiaj kolejna dwójka dołączy do kolegów. Najbliższe dwa tygodnie spędzą razem, pracując na przygranicznych drogach. Do ich zadań należeć będzie m.in. kontrola pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów i przestrzeni ładunkowej pojazdów pod kątem nielegalnego przewożenia osób.
Do tej pory, na wschodniej granicy pracowało 14 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Teraz granicy kraju strzeże 30 policjantów drogówki z małopolskiej Policji. W świąteczny weekend nastąpiła kolejna zmiana warty na wyznaczonych posterunkach w przygranicznym pasie.

Z okazji Nowego Roku naszym Koleżankom i Kolegom oraz wszystkim pracującym na granicy życzymy zdrowia i bezpiecznej służby. Dzięki  Waszej służbie i poświęceniu  czujemy się bezpiecznie. W myślach mamy także Waszych bliskich, dla których czas rozłąki jest trudnym wyzwaniem.

  • 1. Policjanci podczas kontroli drogowe. Pora dzienna okres zimowy widoczny wokół śnieg
  • 2. Policjanci podczas kontroli pojazdu. Policjantka wykonuje czynności legitymowania policjant z bronia automatyczna asekuruje
  • 3. Policjantka i policjant ruchu drogowego obok radiowozu oznakowanego. Mężczyzna posiada broń automatyczną
  • 4. Policjanci ruchu drogowego zatrzymują pojazd. Po raz dzienna okres zimowy widoczny na polach śnieg droga sucha
  • 5. Policjanci ruchu drogowego przy słupku granicznym
Powrót na górę strony