Aktualności

W garażu postawił namiot by… uprawiać konopie

Data publikacji 30.12.2021

Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Tarnowa uprawiał w wynajmowanym garażu konopie indyjskie , w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, wyposażonym w system ogrzewania, oświetlenia i wentylacji. Usłyszał zarzut posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata

Policjanci referatu kryminalnego komisariatu Policji w Mościcach ustalili, że w Tarnowie na jednym z osiedli mieszka mężczyzna posiadający narkotyki. Analizując zebrane informacje ustali jego adres, a następnie zatrzymali. W chwili zatrzymania, 32-letni pseudokibic jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich, posiadał w mieszkaniu nieco ponad 170 gramów marihuany. Ustalenia policjantów doprowadziły również do wynajmowanego garażu, w którym zamiast samochodu stał … materiałowy namiot. Wewnątrz niego, w odpowiednich do wzrostu roślin warunkach, w donicach rosły krzaki konopi indyjskich. Konopie były odpowiednio oświetlone, wentylowane oraz ogrzewane. Zarówno konopie, jak i przedmioty służące do ich uprawy zostały zabezpieczone, a 32-latek trafił do komisariatu w Mościcach. W sumie policjanci zabezpieczyli 650 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał  zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości konopi. Dodatkowo „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód udowodnili mężczyźnie kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych na kwotę niemalże 1000 złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie przyznał się do zarzutów, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

 

  • Zielony krzak konopi indyjskiej (marihuana)
  • Donice z rośliną konopi indyjskiej w oświetlonym specjalnym namiocie
  • Kwiaty konopi indyjskiej ułożone na białym materiale, obok telefon komórkowy
Powrót na górę strony