Aktualności

Dzięki wsparciu gminy Brzeszcze nowy hybrydowy radiowóz trafił do policjantów z miejscowego komisariatu

Data publikacji 31.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali nowy hybrydowy radiowóz marki Toyota Corolla. Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Brzeszcze, które w połowie sfinansowały zakup radiowozu. Druga część środków pochodziła z budżetu Policji.

W czwartek 30 grudnia 2021 w Komisariacie Policji w Brzeszczach odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział  przedstawiciele gminy Brzeszcze Zastępca Burmistrza Łukasz Kobielusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzeszczach Zbigniew Kolasa. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządem, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie było możliwe sfinansowanie zakupu nowoczesnego radiowozu wartego blisko110 tysięcy złotych. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich  działania. Komendant Komisariatu Policji w Brzeszczach podinspektor Piotr Grabowski w słowach podziękowania  również podkreślił, że zakup nowego radiowozu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Brzeszcze, która przekazała na ten cel 55 tysięcy złotych. Z kolei przedstawiciele gminy Brzeszcze potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.   Następnie na ręce policjantów przekazali kluczyki do radiowozu.

Nowy policyjny wóz to toyota corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów.  Wyposażona w szereg systemów zapewniających bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Posiada silnik 1,8 VVT, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. Samochód charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą silnika oraz niską emisją spalin. Samochód kosztował blisko 110 tysięcy złotych.  To pierwszy tego typu radiowóz policyjny w powiecie oświęcimskim.

  • KPP Oświęcim przekazanie toyoty policjantom z Brzeszcz
  • KPP Oświęcim przekazanie toyoty policjantom z Brzeszcz
  • Toytota corolla radiowóz dla KP Brzeszcze
  • wręczenie kluczyków do toyoty
Powrót na górę strony