Aktualności

Wyskoczył z trzeciego piętra kamienicy

Data publikacji 03.01.2022

28-latek z Tarnowa trafił do szpitala, po tym, jak wyskoczył z okna usytuowanego na trzecim piętrze budynku w centrum miasta. Jak ustalono, mężczyzna ratował się przez swoimi oprawcami, którzy go pobili i przetrzymywali w tym mieszkaniu.

We wtorek (28.12. br.) policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie zostali wezwani do interwencji w związku z wypadnięciem młodego mężczyzny z okna budynku wielokondygnacyjnego. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że mężczyzna został wypchnięty lub wyrzucony z III piętra. Ratownicy medyczni zabrali 28-latka do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Okazało się, że ma liczne złamania i jest mocno poobijany.

Na miejscu pojawili się również policjanci, których zadaniem było ustalenie okoliczności i przyczyn tego upadku. Okazało się, że w mieszkaniu, z którego wypadł 28-latek przebywają jeszcze dwie inne osoby w wieku 19 i 21 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani, a śledczy rozpoczęli zbieranie dowodów mogących wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

W toku postępowania ustalono, że poszkodowany przebywał w mieszkaniu wbrew swojej woli i został tam pobity, a wykorzystując sposobność, wyskoczył z 3 piętra przez okno, upadając na chodnik. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie przez prokuratora  zarzutów pobicia i bezprawnego przetrzymywania dwóm zatrzymanym, młodym tarnowianom. Dodatkowo, usłyszeli oni zarzut posiadania niewielkiej narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt, a sędzia ważąc przedstawiony w postępowaniu przygotowawczym materiał dowodowy, przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na  2 miesiące.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony