Aktualności

Policyjny pościg ulicami Krakowa. Zatrzymany 42-letni uciekinier.

Data publikacji 10.01.2022

Policjanci z Komisariatu V Policji w Krakowie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który pomimo wyraźnych poleceń nakazujących zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej postanowił rozpocząć ucieczkę ulicami miasta i celowo uszkodził radiowóz. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia, chwilę po godzinie 23:00, podczas pełnienia służby patrolowej uwagę funkcjonariuszy z Komisariatu V Policji w Krakowie zwrócił kierowca samochodu osobowego marki Nissan, który wykonał na skrzyżowaniu manewr zawracania w miejscu do tego niedozwolonym. Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie niezwłocznego zatrzymania się kierowcy, który jednak nie reagował na użyte przez funkcjonariuszy sygnały uprzywilejowanie i wydawane polecenia, a wręcz przeciwnie, kontynuował jazdę. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierem, który w trakcie zawracania wykonał manewr cofania umyślnie uszkadzając przy tym przód radiowozu, a następnie dynamicznie ruszając udał się w kierunku skrzyżowania ulicy Zbrojarzy z ulicą Zakopiańską. W trakcie dalszego pościgu kierowca nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i łamał inne przepisy ruchu drogowego stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników poruszających się po drodze.

Po kilku minutach pościgu funkcjonariuszom udało się zakończyć niebezpieczną jazdę pirata drogowego, zmuszając go do zatrzymania się na poboczu przy ulicy Marcika, gdzie uniemożliwiono mu dalsze kierowanie pojazdem. Zatrzymanym kierowcą okazał się być 42-letni obywatel Ukrainy, który nie ukrywał, że tego dnia spożywał alkohol. Mężczyzna jednak nie zgodził się na wykonanie badania alkomatem przez funkcjonariuszy, w związku z czym został przewieziony do szpitala na pobranie krwi, która zostanie poddana analizie.

Kolejnego dnia zatrzymany 42-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz uszkodzenia policyjnego mienia. Niewykluczone również, że mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa 42-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce zostanie on również rozliczony z wykroczeń drogowych.

Powrót na górę strony