Aktualności

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 4 poszukiwanych przestępców w ciągu 3 dni

Data publikacji 11.01.2022

Funkcjonariusze Policji permanentnie prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. W ciągu ostatnich trzech dni (9-11.01.2022) na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9.01.2022) tuż przed godziną 2 policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu dostrzegli 31 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Jak wiedzieli mężczyzna od roku był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Krakowie do odbycia 5 lat kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Chwilę później mężczyzna w kajdankach na rękach trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Wczoraj (10.01.2022) o godzinie 13 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze podczas wykonywania czynności służbowych na terenie jednej z posesji w Przeciszowie zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 52 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna był poszukiwany od kilku tygodni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za niealimentację.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości  przez kilka miesięcy prowadzili czynności mające na celu zatrzymanie 26  – letniego mieszkańca Oświęcimia.  Wczoraj (10.01.2022) wieczorem w efekcie prowadzonych działań  26 – latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary blisko trzech lat  pozbawienia wolności za kradzieże i oszustwa.

Dziś  (11.01.2022) tuż przed godziną 7 w jednym z mieszkań na Osiedlu Błonie w Oświęcimiu kryminalni  zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego od roku ściganego listem gończym przez Sąd w Radzyniu Podlaskim. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności za niealimentację.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony