Aktualności

Trzy mandaty na łączną kwotę 3700 złotych i 20 punktów karnych otrzymał kierowca Land Rovera

Data publikacji 14.01.2022

Policjanci z grupy SPEED za wadowickiej komendy zatrzymali kierującego Land Roverem, który pędził z prędkością 138 km/h, wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany wysokimi mandatami i otrzymał 20 punktów karnych.

11 stycznia br., policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy, patrolując drogę powiatową nr 1768 w miejscowości Wyźrał, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Podążając za nim stwierdzili, że kierowca pędził 138 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nadto, kierowca land rovera wyprzedał  inne pojazdy na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi jako zakręty niebezpieczne oraz na „podwójnej ciągłej”.
Gdy policjanci zatrzymali land rovera  do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3700 złotych  i  20 punktami karnymi (za przekroczenie prędkości o 88 km/h – mandat w wysokości 2500 złotych i 10 pkt, za niestosowanie się do znaku P-4 – mandat w wysokości 200 złotych i 5 pkt, za wyprzedzanie na zakrętach – mandat w wysokości 1000 złotych i 5 pkt). 

Policjanci apelują i przypominają, nadmierna prędkość jest przyczyną  większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony