Aktualności

Za zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy na 3 miesiące i zapłacili wysokie mandaty

Data publikacji 19.01.2022

Dwóch kierowców powiatu limanowskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 51 km w obszarze zabudowanym. Mężczyźni zgodnie z nowymi przepisami zostali ukarani mandatami w wysokości 2000 i 1500 złotych.

16 stycznia (w niedzielę) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego limanowskiej komendy zatrzymali 27-letniego kierującego samochodem marki VW, który w Limanowej na ulicy Kościuszki pędził z prędkością 111 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami przekroczenie prędkości o ponad 60 km karane jest mandatem w wysokości 2 000 zł (i 10 punktami karnymi wg dotychczasowych reguł). Ponadto 27-latkowi zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości o 51 km w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Kolejnego kierowcę nie stosującego się do przepisów mundurowi zatrzymali w miejscowości Dobra. 49-letni mężczyzna kierując samochodem marki Volvo w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego, którzy popełniają wykroczenia.

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami, kliknij na link: https://malopolska.policja.gov.pl/

Powrót na górę strony