Aktualności

Kęty. Pijana za kierownicą niesprawnego technicznie i zaśnieżonego samochodu

Data publikacji 24.01.2022

Policjanci z oświęcimskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 26 – letniej mieszkance gminy Kęty. Kobieta wsiadła za kierownicę, mając w organizmie ponad promil alkoholu, a ponadto jechała niesprawnym technicznie i nieodśnieżonym samochodem.

W sobotę (22.01.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 52. Tuż przed 12 na ulicy Krakowskiej w Kętach mundurowi zauważyli zaśnieżony samochód marki Peugeot, który nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast dali kierującej sygnał do zatrzymania się i pojazd zjechał na pobocze. Kiedy tylko kobieta opuściła szybę w drzwiach samochodu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 26 – latki wykazało 1,2 promila alkoholu. Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili, że jedna z przednich wycieraczek pojazdu jest niesprawna, niesprawne jest również światło wsteczne, a także brak wymaganej gaśnicy.

Kobieta została poinformowana, że w związku z popełnionymi wykroczeniami do sądu zostanie skierowany wniosek o jej ukaranie, natomiast w związku z popełnionym przestępstwem zostaje zatrzymana.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony