Aktualności

Policjanci w Młodzieżowym Domu Kultury rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 24.01.2022

Trwające ferie i śnieg to dla dzieci prawdziwa atrakcja. W czasie zimowej zabawy nie można jednak zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa, o czym policjanci przypominali dzieciom podczas spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury.

20 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili dzieci spędzające czas w ramach półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka na os. Kalinowym. Podczas spotkania w ramach działań „Bezpieczne ferie 2022” funkcjonariusze wyjaśniali najmłodszym, jakich zasad należy przestrzegać, by być bezpiecznym. Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie ostrożności podczas korzystania nie tylko ze stoków narciarskich, ale także osiedlowych górek, które z uwagi na sprzyjające warunki cieszą się dużą popularnością. Przypomnieli również, jak należy się zachować podczas odłączenia się od grupy bądź opiekuna, oraz jak postępować w czasie kontaktu z osobą nieznajomą. Nie zabrakło również porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym między innymi prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, noszenia odblasków oraz zasad poruszania się poboczami poza terenem zabudowanym.
Prawdziwą atrakcją spotkania była wizyta przewodnika psa służbowego z Wydziału Sztab Policji, wraz z jego czworonożnym podopiecznym. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomym zwierzęciem. Przewodnik uczył dzieci właściwego postępowania w razie ataku agresywnego psa i przypominał, że nigdy nie należy głaskać psów bez zgody ich właścicieli. 
Na koniec policjanci zachęcali dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.

  • dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez przewodnika psa służbowego
  • policyjny przewodnik wraz z psem służbowym w trakcie zajęć o bezpieczeństwie podczas kontaktu ze zwierzętami
  • policjantka omawia z dziećmi zasady bezpieczeństwa na drodze
  • policjantka wyjaśnia dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z atrakcji zimowych podczas ferii
Powrót na górę strony