Aktualności

Oświęcimscy policjanci zatrzymali sprawcę napaści na nastolatka i odzyskali skradziony telefon

Data publikacji 03.02.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej na 16 – letnim mieszkańcu Jawiszowic. Przestępca telefonem i wolnością „cieszył się” jedynie trzy godziny. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu więzienie.

W miniony poniedziałek (31.01.2022) tuż po godzinie 18 policjanci zostali zaalarmowani o napaści na 16 – letniego chłopca. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego został on zaczepiony  przez nieznanego mu mężczyznę w chwili gdy siedział na ławce znajdującej się w rejonie ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Sprawca zabrał mu telefon komórkowy, a kiedy chłopak chciał odebrać swoją własność, napastnik kilkakrotnie go uderzył, po czym zbiegł.
Funkcjonariusze natychmiast zajęli się poszukiwaniem sprawcy. W efekcie przeprowadzonych czynności już po dwóch godzinach byli na tropie, który prowadził do 23 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Tuż po 21:00  policjanci pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzewanego mężczyzny, gdzie dokonali jego zatrzymania. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli skradziony telefon komórkowy. Został on zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi.
We wtorek (1.02.2022) na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony