Aktualności

Działania Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w powiecie brzeskim

Data publikacji 03.02.2022

2 lutego podczas działań w powiecie brzeskim policjanci Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ujawnili 75 wykroczeń nakładając mandaty na sprawców, zbadali trzeźwość 235 kierowców i zatrzymali 1 pirata drogowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W środę patrole z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie dbały o bezpieczeństwo na drogach powiatu brzeskiego. Podczas tych jednodniowych działań policjanci ujawnili 75 wykroczeń w ruchu drogowym. Większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące gdyż przekroczyli limit prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
Podczas prowadzonych działań policjanci przebadali na zawartość alkoholu 235 kierujących - ujawniając 2 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości (tj. u których alkotest wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie), którzy mogą teraz stracić prawo jazdy na okres od 3 do 15 lat.

W jednym przypadku prowadzący pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Szczurowa. Policjanci prowadząc tam nadzór nad ruchem drogowym na obszarze zabudowanym, około godz. 14:52 dokonali pomiaru prędkości kierującego volkswagenem, który złamał dozwolony limit. Kierowca VW jednak nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast podjęli pościg, wzywając równocześnie do pomocy patrol z Brzeska. Pomimo sygnałów dawanych z jadącego za nim radiowozu i poleceń zatrzymania,  volkswagen z dużą prędkością poruszał się po drogach. W  pewnym momencie pirat spowodował kolizję z radiowozem kończąc ucieczkę. Kierujący został zatrzymany i poddany badaniu trzeźwości, które wykazało o niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. 36 – latkowi za niewykonanie polecenia  zatrzymania wydanego przez  ścigających go policjantów grozi kara więzienia  nawet do 5 lat (jest to przestępstwo) i  zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. W sądzie czeka go tez sprawa dotycząca popełnionych wykroczeń drogowych – za co grozi mu grzywna w wysokości do 30 000 zł.

Powrót na górę strony