Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na dostawcę pizzy

Data publikacji 04.02.2022

Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Krowodrzy, który ukradł zamówioną pizzę, pobił dostawcę oraz groził i znieważał policjantów, którzy przeprowadzali interwencję.

27 stycznia br. dyżurny krakowskiej  policji odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej, jaka miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Krowodrzy. Jak wynikało z relacji osoby zgłaszającej, Mieszkaniec Krowodrzy zamówił dostawę pizzy do swojego mieszkania, a kiedy dostawca dotarł z zamówieniem gospodarz nagle zaatakował go. Najpierw bezskutecznie próbował wyrwać dostarczycielowi pizzę, potem przyparł go do ściany niszcząc jego okulary i następnie zamknął się w swoim mieszkaniu. 

Na miejsce dyżurny skierował patrol z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, podeszli pod drzwi mieszkania, pukali jednak lokator nie chciał otworzył drzwi.  Policjanci prosili by otworzył jednak mężczyzna był wulgarnie krzyczał i  obrażał funkcjonariuszy zza zamkniętych drzwi mieszkania. Kierował przy tym w stosunku do policjantów groźby użycia noża, kopał i uderzał nożem po drzwiach. Mundurowi wezwali wsparcie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Krakowie i … ślusarza. Z jego pomocą policjanci otwarli drzwi i dostali się do środka mieszkania, gdzie zatrzymali 33-latka oraz zabezpieczyli będące w jego posiadaniu dwa noże.
Mieszkaniec Krowodrzy odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej oraz zniszczenie mienia (okulary należące do dostawy pizzy). Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz stosowania wobec nich gróźb bezprawnych i zmuszanie ich do zaniechania prawnej czynności służbowej dotyczącej przeprowadzenia interwencji. Za powyższe czyny 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Ponieważ wszystkich przewinień mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy, wymiar zasądzonej dla niego kary może być wyższy. 
Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza na wniosek Komisariatu Policji IV w Krakowie zastosowała wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym dostawcą pizzy oraz zakazem zbliżania się do niego.
 

Powrót na górę strony