Aktualności

Nowy radiowóz sądeckiej grupy „SPEED” w akcji (wideo)

Data publikacji 08.02.2022

Od ubiegłej środy policjanci sądeckiej grupy „SPEED” mają do dyspozycji nowoczesny nieoznakowany radiowóz, którym patrolują drogi naszego regionu. Funkcjonariusze przez cztery pierwsze dni służby z wykorzystaniem nowego nabytku przerwali nieprzepisową jazdę niejednemu kierowcy, ujawniając 71 wykroczeń drogowych i zatrzymując nietrzeźwego kierującego.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, dlatego policjanci grupy „SPEED” każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zatrzymują kierowców, którzy łamią przepisy, jeżdżą brawurowo lub pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Aby ich działania były bardziej skuteczne funkcjonariusze są systematycznie wyposażani w nowoczesny sprzęt. Tym razem flota sądeckiej drogówki wzbogaciła się o nieoznakowany radiowóz, który został uroczyście przekazany policjantom 2 lutego br. (o czym informowała KWP w Krakowie). Nowy radiowóz to Cupra Leon z dwulitrowym benzynowym silnikiem o mocy 310 KM, wyposażona m.in. wideorejestrator z dwiema kamerami, sygnalizację i radiostację. Samochód z tym wyposażeniem kosztował ponad 270 tys. złotych i jego zakup był możliwy w ramach porozumienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, który współfinansował zakup dwóch takich radiowozów dla małopolskich policjantów.

Od 3 do 6 lutego br. policjanci sądeckiej grupy „SPEED” przeprowadzili z wykorzystaniem nowej Cupry łącznie 64 kontrole, ujawniając 71 wykroczeń, w tym 45 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli na 67 sprawców mandaty, a wobec 1 skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali 1 dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Najwyższy mandat – w wysokości 2100 złotych – został nałożony na kierowcę volkswagena golfa, który 4 lutego br. w Cieniawie stworzył zagrożenie w ruchu drogowym podejmując niebezpieczny manewr wyprzedzania (prezentujemy nagranie z wideorejestratora). Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu (art. 24 kodeksu drogowego).

  • nowy radiowóz
  • otwarte drzwi bagażnika, na wyświetlaczu napis POLICE
  • wnętrze radiowozu

Film nagranie_z_wideorejestratora_4_02_2022.mp4

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora 4.02.2022

Pobierz plik nagranie_z_wideorejestratora_4_02_2022.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.98 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.52 KB
    DESKRYPCJA DO FILMU
Powrót na górę strony