Aktualności

Usiłował zabić byłą żonę

Data publikacji 09.02.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 47 –latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa byłej żony. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy natomiast sprawca na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do jednego z aresztów śledczych.

W niedzielę (tj.6.02.br.) o godzinie 19.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem 43 – letniej mieszkanki Oświęcimia przez byłego męża. Policjanci błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Poszkodowana, przytomna z raną klatki piersiowej pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala natomiast z uwagi na to, że sprawca uciekł policjanci rozpoczęli jego poszukiwania

W efekcie przeprowadzonych czynności, już po kilkudziesięciu minutach jeden z patroli zatrzymał podejrzanego w rejonie ulicy Lipowej. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.

We wtorek (8.02.br.) rano, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.  Następnie 47 – latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Po południu zatrzymany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Powrót na górę strony