Aktualności

Pokrzywdzony w wyniku kradzieży rozbójniczej okazał się… poszukiwanym

Data publikacji 09.02.2022

Sądeccy wywiadowcy podczas patrolowania centrum miasta zauważyli dwóch awanturujących się mężczyzn i natychmiast podjęli interwencję. Okazało się, że jeden z nich drugiemu ukradł telefon, a pokrzywdzony … był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

5 lutego br. kilkanaście minut przed godziną 22 sądeccy policjanci, którzy pełnili wtedy służbę w centrum Nowego Sącza, zauważyli dwóch awanturujących się mężczyzn i natychmiast podjęli interwencję. Po wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jeden z nich, 26-latek, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że awanturę wszczął 20-letni sądeczanin, który zabrał telefon 26-latka, a gdy ten zażądał zwrotu, zaczął go uderzać i kopać. Podczas przeszukania odzieży młodszego z mężczyzn policjanci znaleźli skradziony telefon. 
Obydwaj sądeczanie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu – mieli go w organizmie po blisko 2 promile. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Z kolei 26-latek został przewieziony do zakładu karnego w Nowym Sączu, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy z uwagi na wcześniej popełnione oszustwo. 
 

Powrót na górę strony