Aktualności

Śmiertelny wypadek w Chrzanowie

Data publikacji 16.02.2022

Wczoraj tj. 15 lutego w godzinach rannych w Chrzanowie na skrzyżowaniu ul. Focha i Dąbrowskiego doszło do potrącenia pieszego. Pieszy przechodził przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Niestety 81-letni mężczyzna kilka godzin po przewiezieniu do szpitala zmarł. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura oraz policjanci z chrzanowskiej komendy.

Do zdarzenia doszło 15 lutego około godziny 8:00 w Chrzanowie w rejonie skrzyżowania ul. Focha i Dąbrowskiego. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że mężczyzna przechodził poza przejściem dla pieszych. Niestety kierujący 26-letni kierowca opla nie wyhamował pojazdu i doszło do zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń 81-letni mieszkaniec Chrzanowa zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy, została mu pobrana krew na do badania pod kątem  alkoholu i innych środków oduczających.  Okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w śledztwie prowadzonym przez chrzanowską prokuraturę i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.
To już czwarte potrącenie pieszego w powiecie chrzanowskim od początku roku, w tym drugie ze skutkiem śmiertelnym. Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierowców zbliżających się do przejść dla pieszych i w rejon skrzyżowań, jak i pieszych, przechodzących przez ulicę. 
 

Powrót na górę strony