Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia mężczyzny pod jednym z krakowskich klubów

Data publikacji 16.02.2022

Trzech młodych mężczyzn pobiło przed jednym z krakowskich klubów 28-latka. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

27 stycznia br. do Komisariatu Policji I w Krakowie przyszedł 28-letni mężczyzna, który zgłosił policjantom, że tego samego dnia w godzinach nocnych, został pobity przed jednym z klubów działających w rejonie Rynku Głównego, przez nieznane mu osoby. Pokrzywdzony był przez napastników uderzany pięściami  i kopany w wyniku czego doznał m.in. stłuczeń twarzoczaszki i złamania nosa.  Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie wszczęli dochodzenie w tej sprawie i rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia oraz poszukiwanie sprawców, którzy pobili 28-latka.
W toku intensywnego dochodzenia kryminalni z krakowskiej jedynki ustalili tożsamość  trzech mężczyzn, których podejrzewali o napaść na 28-latka.  15 lutego br. policjanci udali się pod adresy gdzie mieli zamieszkiwać wytypowanie sprawcy. Kryminalni  w różnych miejscach na terenie Krakowa zatrzymali 18, 19 i 20-latka, którzy zostali przewiezieni do komisariatu przy ulicy Szerokiej. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu (art. 158 § 1 kk oraz art. 157 § 1 kk) za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony