Aktualności

Kierująca i nieletni pasażer zatrzymani po policyjnym pościgu

Data publikacji 17.02.2022

Wadowiccy policjanci podjęli pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi zatrzymali kierującą i nieletniego pasażera, który jak się później okazało był poszukiwany. Ponadto w samochodzie ujawnili zakazane substancje.

Na początku lutego br., funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Wadowicach, uzyskali informację, że po terenie miasta porusza się opel astra, w którym mogą być przewożone narkotyki. Policjanci ujawnili ten samochód na jednej z wadowickich ulic i podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierująca nie reagowała jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też mundurowi podjęli za nią pościg. Około kilometra dalej, funkcjonariusze zajechali kobiecie drogę i zatrzymali jej pojazd. Za kierownicą siedziała 20-letnia mieszkanka Wadowic, a obok niej 16-latek – również wadowiczanin. W trakcie czynności policjanci znaleźli w samochodzie marihuanę (24 gramy) oraz substancje psychoaktywne (302 gramy). Na miejscu okazało się, że przeprowadzony u kierującej test na obecność w organizmie substancji psychoaktywnych dał wynik pozytywny. Kobiecie pobrano krew do dokładnych badań. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 16-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 

Na chwilę obecną kobiecie przedstawiono zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznała. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia. W zależności od wyniku badania krwi, nie jest wykluczone, że zarzuty wobec kierującej oplem zostaną uzupełnione o jazdę pod wpływem środka odurzającego. 
Z kolei 16-latek przyznał się, że narkotyki są jego własnością. W związku z powyższym powiadomiono sąd rodzinny, który zdecyduje o jego dalszym losie.
 

Powrót na górę strony