Aktualności

Zatrzymano dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju

Data publikacji 23.02.2022

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec stycznia br. napadli na pracownika lokalu znajdującego się w centrum miasta i ukradli zjadające się tam pieniądze. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju za który grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br. w jednym z lokali  w centrum Bochni doszło do rozboju.  Z policyjnych ustaleń wynikało, że  dwaj mężczyźni napadli na pracownika punktu, a następnie skradli znajdującą się tam gotówkę. Nad rozwiązaniem sprawy i ujęciem sprawców pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.  
Intensywne ustalenia śledczych doprowadziły do wytypowania  sprawców przestępstwa. Podejrzani to dwaj mieszkańcy Bochni w wieku 35 i 37 lat. Mężczyźni nie przebywali w miejscu swojego zameldowania – ukrywali się -dlatego wszczęto ich poszukiwania. Kryminalni bardzo szybko zlokalizowali miejsca ich pobytu. Pierwszy z nich -37-latek- został zatrzymany na terenie miasta. Mundurowi wylegitymowali go i potwierdzili jego tożsamość, a następnie zatrzymali. Drugi z mężczyzn został zatrzymany dzień później. 35-latek na widok kierujących się w jego stronę funkcjonariuszy zaczął uciekać. Mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju. Decyzją Sądu trafili do aresztu w którym spędzą najbliższe 3 miesiące. Grozi im do od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony