Aktualności

Efektywna służba nowego radiowozu krakowskiej komendy powiatowej

Data publikacji 24.02.2022

Od 2 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie patrolują drogi powiatu krakowskiego nowoczesnym nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Wykorzystując nowy nabytek, w sumie podczas 14 służb policjanci ujawnili 255 wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie każdego dnia dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach swojego regionu, przy czym wykorzystują zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy.
2 lutego br. dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie a Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego,  policjanci z powiatu krakowskiego zostali wyposażeni w kolejny nowoczesny nieoznakowany radiowóz z dwulitrowym silnikiem o mocy 310 KM, wyposażony w wideorejestrator, o czym informowaliśmy w komunikacie: link. Samochód wykorzystują policjanci ruchu drogowego z grupy „Speed”.
Od tego czasu nowy nabytek został przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wykorzystany do 14 służb patrolowych, w ramach których ujawnili 255 wykroczeń na drogach powiatu. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 228 kierujących, a wobec 4 skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili też nieprawidłowości stanu technicznego w 13 pojazdach, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W trakcie tych służb mundurowi zatrzymali też prawa jazdy 5 kierującym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Na załączonym zdjęciu widać pojazd  kierującego, który w obszarze zabudowanym w m. Zagacie przekroczył prędkość o 58 km/h, co skutkowało nałożeniem przez policjantów mandatu karnego w kwocie 1500 zł i zatrzymaniem prawo jazdy tego rajdowca. Z kolei na drugim zdjęciu kierujący pojazdem na nowym odcinku S-7 Widoma – Szczepanowice przekroczył prędkość o 49 km/h i otrzymał od mundurowych mandat karny w wysokości  1000 zł.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów drogowych i warunków na drodze.

 

Powrót na górę strony