Aktualności

Życzenia w Dniu Kobiet dla policyjnych Bohaterek

Data publikacji 08.03.2022

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Strzelecki, w tym szczególnym dla kobiet dniu obdarował kwiatami wyjątkowe przedstawicielki małopolskiej Policji.

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Strzelecki spotkał się z dwiema policjantkami i pracownicą cywilną małopolskiej Policji. Każda z tych kobiet w swoim życiu prywatnym bierze udział w inicjatywach społecznych,  w których nie tylko poświęca swój czas, a wkłada „cząstkę siebie”. 
Pani Monika Bryk, st. inspektor Wydziału Bezpieczeństwa Informacji KWP w Krakowie, jest czynnym ratownikiem medycznym - pracuje w pogotowiu ratunkowym. Jest również wolontariuszem Fundacji DKMS oraz inicjatorem i koordynatorem akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w KWP w Krakowie. 
St. asp. Beata Krobska z Wydziału Postępowań Administracyjnych honorowo oddała ponad 41 litrów krwi, za co została  wyróżniona przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia i Narodu”.  
Natomiast sierż. szt. Jagoda Starzyk z Wydziału Konwojowego  zajmuje się szkoleniami  z zakresu pierwszej pomocy. Jest zaangażowana w działania medyczne, współpracuje ze Służbą Maltańską.
W imieniu kierownictwa małopolskiej Policji insp. Robert Strzelecki  przekazał wyróżnionym przedstawicielkom komendy listy gratulacyjne i życzył nieustającego zdrowia, życiowej radości i pogody ducha, a także uśmiechu i spełnienia marzeń. Komendant podkreślił, że ochrona zdrowia i życia ludzkiego to służba godna najwyższego podziwu. Nie krył również zadowolenia, że w naszym garnizonie są osoby o dużej wrażliwości społecznej, które pełne zaangażowania  służą całym sobą innym potrzebującym. Policyjne bohaterki zostały obdarowane przez komendanta również czerwonymi różami.
 

Powrót na górę strony