Aktualności

31-latek z Zakopanego wpadł z narkotykami

Data publikacji 14.03.2022

Podczas działań realizowanych przez tatrzańskich policjantów u 31-latka z Zakopanego zabezpieczono znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem tatrzańscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zakopiańskiej komendy prowadzili działania skierowane przeciwko osobom związanym z dystrybucją narkotyków i tzw. „dopalaczy”. Kryminalni od pewnego czasu obserwowali 31-letniego mieszkańca Zakopanego. Policjanci ustalili, że nie tylko posiada narkotyki, ale również najprawdopodobniej pod wpływem zabronionych substancji kieruje samochodem. 
Działania kryminalnych tego wieczoru doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w rejonie wjazdu na Bachledzki Wierch w Zakopanem. Kompletnie zaskoczony mężczyzna nie stawiał oporu. Policjanci przy nim samym i w jego samochodzie zabezpieczyli narkotyki. Kryminalni przejęli blisko 46 gramów amfetaminy i blisko 2 gramy marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków pobrano również jego krew do dalszych badań. 
12 marca br. 31-latek z Zakopanego usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5000 złotych.  Jeśli wynik badania krwi potwierdzi to, że kierował pod wpływem narkotyków podejrzany usłysz dodatkowy zarzut.    

Powrót na górę strony