Aktualności

Wieliccy kryminalni zatrzymali 31-letniego narkotykowego dilera i jego klienta

Data publikacji 18.03.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce rozpracowali i zatrzymali 31-letniego narkotykowego dilera i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i inne narkotyki. Policjanci zatrzymali również 19-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej zakupił środki odurzające od 31-latka. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, prowadząc działania wymierzone w przestępczość  narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Biskupice dochodzi  do narkotykowych  transakcji.  W piątek ( 11 marca br.), w nocy, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Audi, który wjechał na teren posesji znajdującej się w zainteresowaniu funkcjonariuszy po czym, po niespełna kilkunastu minutach, opuścił ją. Policjanci zatrzymali do kontroli obserwowany pojazd.  Równocześnie wkroczyli na teren będącej w ich zainteresowaniu posesji - zamieszkiwanej przez 31-latka podejrzewanego o zajmowanie się narkotykową dilerką.

Przy 19-latku, który kierował audi  policjanci ujawnili 4 gramy mefedronu. Kierowca został zatrzymany a jego pasażerowie  na zaplanowaną wcześniej  imprezę poszli bez niego.  Tymczasem policjanci przypuszczając, iż u dilera może znajdować się większa ilości środków odurzających, przeszukali dokładnie dom i posesję 31-latka. W trakcie tych czynności kryminalni ujawnili blisko 1200 gramów amfetaminy, 140 gramów mefedronu oraz 23 gramy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 2100 zł.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla zatrzymanych, następnie zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości i handel narkotykami może grozić nawet do 10 lat więzienia.
Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 

Film zatrzymanie_v3_1.mp4

Pobierz plik zatrzymanie_v3_1.mp4 (format mp4 - rozmiar 47.55 MB)

Pliki do pobrania

  • 1.66 KB
    tekst alternatywny do filmu
Powrót na górę strony