Aktualności

Poszukiwany andrychowianin w domu miał narkotyki, broń i amunicję

Data publikacji 22.03.2022

Andrychowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. W jego domu funkcjonariusze znaleźli haszysz a w samochodzie pistolet i amunicję. 33-latek usłyszał już zarzut, a następnie trafił za kratki na 99 dni.

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie ustalili, że w jednym z domów na terenie miasta, ma przebywać mężczyzna poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia kary 99 dni  pozbawienia wolności. Kilka dni temu funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali 33-letniego mężczyznę.  Podczas przeszukania jego domu stróże prawa znaleźli ponad 90 gramów haszyszu i  niewielką ilość  marihuany. Natomiast w samochodzie andrychowianina policjanci zabezpieczyli pistolet i 56 sztuk ostrej amunicji.  Na poczet kar i grzywien zabezpieczono także gotówkę w kwocie blisko 80 tys. złotych znalezioną w mieszkaniu 33-latka.
Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków – za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu 33-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi  99 dni zaległej odsiadki.
Broń przekazano do ekspertyzy w  Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Jeśli potwierdzi się że pistolet to broń palna to zarzuty wobec podejrzanego zostaną uzupełnione o nielegalne posiadanie broni i  amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 
 

Powrót na górę strony