Aktualności

Pomimo licznych prób wyłudzeń, tarnowscy seniorzy nie dali się oszukać

Data publikacji 23.03.2022

Wczoraj w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. Oszuści usiłowali wyłudzić od nich pieniądze w kwocie od 50 do 80 tysięcy złotych. Ty razem seniorzy nie dali się oszukać, jak widać apele i kampania o oszustach przynoszą żądany skutek.

Wczoraj (22.03) w ciągu kilku godzin kilku tarnowskich seniorów odebrało niepokojące telefony. W słuchawce usłyszeli głos podający się za córkę lub syna, a rozmowa została ukierunkowana na konieczności przekazania znacznych sum pieniędzy. Legendy wykorzystane w trakcie rozmowy przez rozmówców były podobne. Jedną z nich była konieczność pomocy „córce”, która będąc w banku potrzebuje pieniędzy w wysokości 50000 złotych na „inwestycje finansowe”. Inne rozmowy opisywały tragiczny wypadek „syna” lub „córki” i konieczność przekazania pieniędzy na kaucję, by nie iść do „więzienia”. W ten sposób oszuści chcieli wyłudzić od tarnowian oszczędności życia. Padały ogromne sumy od 50 do 80 tysięcy złotych. Tym razem seniorki tj. pani Irena - lat 76, pani Maria - lat 67, pani Zofia - lat 89, pani Maria - lat 77, pani Stefania -  lat 91, a także pani Janina -  lat 85 nie dały się oszukać.

Tarnowscy policjanci nie ustają w wysiłkach aby zidentyfikować, a następnie zatrzymać oszustów, którzy wykorzystując różnego rodzaju legendy, wyłudzają pieniądze od seniorów, bądź usiłują wprowadzić ich w błąd. Tarnowiankom gratulujemy rozważnej i czujnej postawy.

Uważajmy – przestępcy nie śpią ! Warto zadzwonić do swoich babć i dziadziów, by porozmawiać z nimi, przypomnieć o takim procederze i uprzedzić ich o ewentualnym możliwym takim telefonie i próbie oszustwa.

Powrót na górę strony