Aktualności

Podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu

Data publikacji 30.03.2022

„Spotkaliśmy się ze strony funkcjonariuszy państwowych z życzliwością i zainteresowaniem”. „Chcieliśmy z mężem podziękować panom policjantom za fachową pomoc, rozmowę, ludzkie potraktowanie nas w tej trudnej dla nas chwili”. Pismo z podziękowaniami dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, wpłynęło do Komendanta Powiatowego Policji w Bochni insp. Jerzego Polczyka. Małżeństwo z powiatu bocheńskiego chciało w ten sposób podziękować mundurowym za pomoc w trakcie sobotniej interwencji związanej z pożarem na ich działce.

W sobotę, przed godziną 11 na jednej z działek w gminie Lipnica Murowana wybuchł pożar. Na miejsce oprócz kilku zastępów straży pożarnej przyjechali policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.   W trakcie czynności i rozmowy z właścicielami działki, ustalono, że spaleniu uległ duży obszar działki oraz częściowo samochód należący do małżeństwa. W wyniku zdarzenia kobieta posiadała także oparzenia twarzy związane z pożarem. Obrażenia wymagały założenia stosownych opatrunków. W związku z tym, że pojazd małżeństwa nie nadawał się do dalszej jazdy mundurowi dostarczyli stosowne medykamenty i żele chłodzące, mające uśmierzyć ból.

Kilka dni po wskazanej interwencji, małżeństwo wystosowało pismo do Komendanta Powiatowego Policji w Bochni insp. Jerzego Polczyka, w którym wyrazili swoją wdzięczność wobec działania mundurowych. „Spotkaliśmy się ze strony funkcjonariuszy państwowych z życzliwością i zainteresowaniem”. „Chcieliśmy z mężem podziękować panom za fachową pomoc, rozmowę, ludzkie potraktowanie nas w tej trudnej dla nas chwili”. Między innymi takie słowa skierowane w stosunku do funkcjonariuszy widnieją w przesłanym piśmie.

Zaangażowanie mundurowych z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zostało zauważone i docenione nie po raz pierwszy. Tego samego dnia, Komendant Powiatowy Policji w Bochni odebrał pisemne podziękowanie za interwencję podjętą przez policjantów w Łapanowie. W trakcie tej interwencji mundurowi pomogli obywatelkom Ukrainy w odzyskaniu torebki z dokumentami.

Powrót na górę strony