Aktualności

W Krakowie fałszywa krawcowa oszukała seniorkę. Uwaga, nowa metoda stosowana przez oszustów!

Data publikacji 31.03.2022

81-letnia mieszkanka Krowodrzy padła ofiarą oszustki podającej się za krawcową oraz jej wspólnika. W czasie kiedy nieznajoma odwracała uwagę starszej pani prezentując jej materiały, którymi rzekomo handluje, druga osoba w tym czasie przeszukiwała i okradała jej mieszkanie. 81-latka straciła 22 tysiące złotych oraz złotą biżuterię.

29 marca br. około godz. 13.30 do drzwi mieszkania 81-letniej mieszkanki Krowodrzy zapukała nieznajoma. Około 50-letnia kobieta podała się za krawcową i zagadnęła seniorkę o jej sąsiadów, którym rzekomo przyniosła wykonane przeróbki krawieckie. Następnie poprosiła o udostępnienie jej kartki papieru i długopisu oraz napisanie krótkiej wiadomości dla nieobecnych sąsiadów. Starsza pani spełniła prośbę, weszła do środka po przybory do pisania i po chwili wróciła. 
Rzekoma krawcowa cały czas zagadywała 81-latkę, po chwili wprosiła się do jej mieszkania i weszła z nią do kuchni. Tam seniorka zajęła się pisaniem wiadomości, a oszustka wyszła do przedpokoju, najprawdopodobniej w celu wpuszczenia do mieszkania swojej wspólniczki lub wspólnika. Następnie stanęła w progu kuchni i zaczęła prezentować przyniesione materiały, skutecznie zasłaniając widok na resztę mieszkania. 
W czasie kiedy uwaga seniorki skupiona była na tekstyliach, druga osoba przeszukała pozostałe pomieszczenia i sprawdziła zawartość szafek. Po kilkunastominutowej prezentacji przyniesionych materiałów rzekoma krawcowa pożegnała się z 81-latką i wyszła. Po chwili mieszkanka Krowodrzy weszła do pokoju, gdzie zauważyła niedomknięte szafki i porozrzucane rzeczy. Starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, sprawdziła schowek i okazało się, że straciła około 20 tys. złotych oraz biżuterię wartą około 10 tys. złotych. 
81-latka niezwłocznie powiadomiła Policję. Funkcjonariusze pracują nad wytypowaniem i zatrzymaniem oszustów oraz odzyskaniem skradzionych przedmiotów.

Przypominamy i apelujemy do seniorów o ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie do waszych domów i mieszkań nieznajomych osób. Nie wdajcie się z nimi w rozmowy i zachowujcie ograniczone zaufanie, kiedy zwracają się do was z prośbami o spełnienie przysług lub próbują omamić was rzekomo intratnymi ofertami lub okazjami. 


 

Powrót na górę strony