Aktualności

Poszukiwany za kradzieże wpadł, kiedy po raz kolejny ukradł

Data publikacji 01.04.2022

31-letni złodziej roweru nie nacieszył się długo skradzionym łupem, bo kilkanaście minut później został ujęty przez zaalarmowanego przez świadka kradzieży mężczyznę. Okazało się, że sprawca jest poszukiwany za liczne kradzieże do odbycia kary pozbawienia wolności.

30 marca br. około godz. 16:45 do trzebińskiego komisariatu Policji dotarło zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży roweru. Patrol wysłany na miejsce zgłoszenia ustalił, że kilkanaście minut wcześniej mieszkanka jednej z kamienic w Trzebini zwróciła uwagę siedzącemu na schodach kamienicy nietrzeźwemu mężczyźnie, by opuścił budynek ponieważ nie jest lokatorem żadnego mieszkania. Po chwili zauważyła, że mężczyzna wstał, zabrał rower należący do sąsiada kobiety i odjechał. Kobieta natychmiast poinformowała o tym fakcie innego sąsiada, który pobiegł za sprawcą kradzieży. Na ul. św. Stanisława w Trzebini dogonił go i ujął, po czym wraz z sprawcą powrócił na miejsce zdarzenia. Podczas interwencji Policji, 31 -letni złodziej zachowywał się bardzo agresywnie. W komisariacie Policji w Trzebini 31 – latek wprowadzał w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Jak się okazało, robił to celowo ponieważ był  osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary prawie 3 lat m.in. za kradzieże.
Wczoraj tj. 31 marca br.  mężczyzna usłyszał kolejny zarzut kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenie celowego wprowadzania w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Od wczoraj sprawca kradzieży roweru  przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa zaległą odsiadkę.  

Powrót na górę strony