Aktualności

Kierujący bez uprawnień miał przy sobie broń palną wraz z amunicją

Data publikacji 01.04.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie skontrolowali zaparkowanego przy drodze passata, za kierownicą którego siedział 35-latek. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie broń palną, na którą nie posiadał zezwolenia oraz kilkanaście sztuk amunicji. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.

W ramach codziennej służby policjanci z powiatu krakowskiego strzegą bezpieczeństwa na ulicach swojego regionu, ujawniając nie tylko naruszenia drogowe, ale także szereg innych przestępstw i wykroczeń. 29 marca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zabierzowie patrolując teren swojej gminy, w okolicach Balic, zauważyli zaparkowanego przy drodze passata.  Siedzący za jego kierownicą mężczyzna na widok zbliżającego się radiowozu włączył silnik i gwałtownie odjechał. To zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, więc ruszyli za nim, a następnie zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 35-latek z Krakowa. Podczas kontroli mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Kiedy mundurowi polecili kierującemu wysiąść z pojazdu i odłożyć saszetkę, którą miał na sobie, wówczas jego zdenerwowanie zdecydowanie wzrosło. Jak się okazało, w jej wnętrzu policjanci znaleźli broń palną z podpiętym, załadowanym ostrą amunicją magazynkiem i woreczkiem strunowym z zawartością dodatkowej amunicji. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna nie posiada zezwolenia na broń palną, jak też uprawnień do kierowania. Policjanci zabezpieczyli pistolet  wraz z amunicją, a 35-latka zatrzymali.
Wczoraj, w prokuraturze, zatrzymany usłyszał zarzut posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 35-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Odpowie on też za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

 

 

  • leżące na siedzeniu w pojeździe trzy telefony komórkowe broń palna z magazynkiem i nabojami w woreczku strunowym, obok saszetka
  • broń obok magazynek
  • zatrzymany stojący tyłem z kajdankami na ręce trzymane z tyłu
Powrót na górę strony