Aktualności

Grupa Speed na drogach powiatu oświęcimskiego

Data publikacji 05.04.2022

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego bezustannie eliminują z dróg piratów oraz przestępców drogowych. W ostatnich dniach trzech kolejnych kierowców na trzy miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h ponad dozwolony limit w obszarze zabudowanym.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, w piątek po południu patrolowali drogi na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 16, w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Renault, który jechał z prędkością 110km/h  przy dozwolonej prędkości do 50km/h. Za kierownicą siedział 36 – letni mieszkaniec Oświęcimia. W związku z przekroczeniem prędkości o 60km/h policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500zł, 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.
W miniony poniedziałek (4.04. br.) o godzinie 8.30 patrol ruchu drogowego w Witkowicach na ulicy Kanada przerwał szybką jazdę 38 – letniemu mieszkańcowi Kęt. Mężczyzna samochodem marki Opel jechał z prędkością 102 km/h nie zważając na ograniczenia prędkości do 50km/h.  W związku z przekroczeniem prędkości o 52km/h policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500 złotych, 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.
Kilkanaście godzin później, w Kętach na ulicy Kościuszki uprawnienia do kierowania na trzy miesiące stracił 26 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna kierując samochodem marki Lexus na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h jechał z prędkością 124km/h czyli o 74 więcej. Oprócz utraty uprawnień do kierowania na trzy miesiące policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 2500 złotych, a także 10 punktów karnych.
Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru zwłaszcza wtedy gdy panują trudne warunki drogowe.
 

Powrót na górę strony