Aktualności

Włamywacz spod Giewontu na gościnnych występach w Tarnowie

Data publikacji 05.04.2022

Tarnowscy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który w połowie lutego 2022 roku dokonał kradzieży z włamaniem na terenie Tarnowa. Odzyskano część skradzionego mienia.

Pod koniec lutego br. w Tarnowie doszło do włamania do pomieszczeń biurowych jednej z tarnowskich firm. Sprawca ukradł stamtąd kluczyki do samochodów i maszyn budowlanych, a także różnego rodzaju narzędzia. Ukradł także firmowego dostawczego Peugeota i ciężarową przyczepę, na której wywiózł zagęszczarkę, skoczka i agregat prądotwórczy. Łączna suma strat powstałych w wyniku kradzieży została wyceniona na prawie 100 000 złotych.
Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ich szeroko zakrojone działania szybko pozwoliły na personalizację sprawcy kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Pod koniec marca br., podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania odnaleziono skradziony samochód. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, gdzie usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży, do których się przyznał. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.
Policjanci komendy miejskiej w dalszym ciągu poszukują pozostałych skradzionych przedmiotów. Sprawca kradzieży z włamaniem stanie przed tarnowskim sądem za przestępstwa kradzieży z włamaniem ( art. 279KK )  oraz kradzieży ( art. 278 KK ). Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony