Aktualności

Podsumowanie weekendowych działań policjantów na drogach powiatu krakowskiego.

Data publikacji 11.04.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ubiegły weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 195 wykroczeń i 2 przestępstwa. Na blisko 160 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne, a dwóch straciło prawo jazdy.

W ostatni weekend (od 8 do 10 kwietnia br.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 223 pojazdy, ujawniając przy tym 195 wykroczeń w ruchu drogowym. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na blisko 160 kierujących, wobec 4 skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli. W ramach działań policjanci zatrzymali też prawo jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei podczas kontroli stanu technicznego w 13 pojazdach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Podczas działań, jeden z kierujących próbował uciec policjantom, bo jak się okazało, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ten został zatrzymany i odpowie za przestępstwo niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej oraz za złamanie zakazu sądu.
W weekend patrole ruchu drogowego zostały również wezwane na miejsce 4 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu krakowskiego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o korzystanie z drogi w sposób zgodny z przepisami.

 

Powrót na górę strony