Aktualności

Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 12.04.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Sprawcy chcieli ukraść z nieużytkowanego domu wszelkie elementy metalowe. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Kilka dni temu, oficer dyżurny wadowickiej komendy, otrzymał informację, że do nieużytkowanego budynku w gminie Wadowice najprawdopodobniej ktoś się włamuje. Pod wskazany adres natychmiast zostali skierowani policjanci pionu kryminalnego, którzy wewnątrz budynku zastali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, mężczyźni przy użyciu szlifierki sforsowali drzwi wejściowe i weszli do środka, skąd usiłowali ukraść metalowe elementy. 20-letni wadowiczanin oraz 37-letni mieszkaniec gminy Brzeźnica zostali zatrzymani. Starszy z mężczyzn miał przy sobie amfetaminę.  Również podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli zakazane substancje. Łącznie zabezpieczyli ponad 50 gramów amfetaminy. 

Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania włamania, za który kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Dodatkowo 37-latkowi śledczy przedstawili zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Powrót na górę strony