Aktualności

Wielkanocne spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Data publikacji 15.04.2022

W Wielką Środę (13.04.br.) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie wielkanocne z policjantami i pracownikami małopolskiego garnizonu Policji.

W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo Komendy Wojewówdzkiej Policji w Krakowie wraz z naczelnikami oraz komendanci miejscy i powiatowi z Małopolski. Wśród zaproszonych gości był Wojewoda Małopolski  Łukasz Kmita, któremu towarzyszyli dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa oraz doradca Krzysztof Durek. Nie zabrakło również przedstawicieli związków zawodowych  policjantów i pracowników cywilnych. Wśród zaproszonych gości była także pani Grażyna Tęczar, przewodnicząca krakowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.".Stronę kościelną reprezentował ks. kapelan rzymskokatolicki Łukasz Michalczewski oraz kapelan prawosławny ks. prot. mgr Andrzej Gryc.

Spotkanie rozpoczął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, który przywitał wszystkich zgromadzonych i złożył im wielkanocne życzenia. Zdrowia, spokoju i wielu chwil pełnych ciepła i życzliwości. Życzę radosnego wytchnienia od trudnej codzienności, pogodnego nastroju oraz duchowego umocnienia. Niech ten wyjątkowy czas stanie się dla Państwa źródłem siły, dobrych inspiracji i pozytywnych motywacji - mówił Komendant. W swoich słowach odniósł się także do policjantów pełniących służbę w czasie Świąt - Szczególne życzenia pragnę skierować do Funkcjonariuszy, którzy w czasie Świąt pełnić będą służbę, dbając o wspólne bezpieczeństwo. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, trud i poświęcenie. Życzę Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, aby zadania, które wykonujecie stawały się dla Was niezmiennie powodem satysfakcji i dumy, a Waszym Bliskim dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość.

Następnie głos zabrał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Okres świąteczny to czas odpoczynku – zaczął przemówienie wojewoda – ale niestety nie pozwala na to sytuacja międzynarodowa, która jest trudna i wymaga zaangażowania funkcjonariuszy. Dlatego w tym szczególnym czasie składam na ręce pana komendanta wielkie podziękowania za to, że w ostatnich, trudnych tygodniach mogliśmy wszyscy liczyć na małopolską  Policję. Widziałem to zaangażowanie na Dworcu Głównym w Krakowie, Olkuszu i Tarnowie, gdzie praca funkcjonariuszy wykraczała poza zakres normalnych obowiązków. Byłem bardzo zbudowany postawą małopolskich policjantów – kontynuował wojewoda.Dziękuję również za służbę w pandemii, za wzorowe sprostanie nowym zadaniom – mówił wojewoda. Święta to czas radości i nadziei, i tego Wam życzę, błogosławieństwa bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności – zakończył przemówienie wojewoda Łukasz Kmita.

Natomiast ks. kapelan Łukasz Michalczewski, w swoim wystąpieniu nawiązał do aktualnej niespokojnej sytuacji politycznej, w szczególności na wschodniej granicy. Podkreślił, że małopolscy policjanci jako pierwsi ruszyli z pomocą i obroną naszych granic. Dzisiaj jesteśmy w kolejnej trudnej sytuacji. Nie brakuje naszych policjantów na granicy białoruskiej, ale również tej z Ukrainą, gdzie nie tylko chronimy granicy, ale przede wszystkim pomagają tym, którzy uciekają przed wojną. Właśnie dzisiaj pragnę życzyć przede wszystkim pokoju (…) Życzę, aby ten pokój rodził się w sercach przez nadzieję, którą daje Chrystus Zmartwychwstały. Modlimy się o to, aby ten pokój również zapanował tam, gdzie go nie ma nawet fizycznie, czyli w Ukrainie. W tym miejscu, które jest nam tak bardzo bliskie  - zakończył ks. kapelan.

 

 • komendant wojewódzki Policji w Krakowie podczas przemówienia, w tle zastępcy komendanta oraz małopolski kapelan
 • kadra kierownicza małopolskiej Policji
 • spotkanie wielkanocne w sali Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komendant wojewódzki przemawia. Wokół stołu kadra kierownicza małopolskiej Policji
 • wojewoda małopolski podczas przemówienia, za nim komendant wojewódzki, jego zastępcy i kapelan małopolskiej Policji
 • wojewoda podczas przemówienia, a za nim komendant wojewódzki, jego zastępcy oraz zaproszeni goście
 • policjanci oraz członkowie rodzin poległych policjantów
 • wojewoda i komendant wojewódzki składają życzenia policjantom
 • komendant wojewódzki trzyma w rękach stroik świąteczny, obok policjant oraz członkowie poległych policjantów
 • komendant wojewódzki Policji w Krakowie przekazuje chłopczykowi prezent
 • komendant miejski Policji w Krakowie rozmawia z zaproszonym gościem
 • wojewoda małopolski i komendant wojewódzki Policji w Krakowie ze stroikiem świątecznym
 • zdjęcie grupowe komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie z zaproszonymi gośćmi
Powrót na górę strony