Aktualności

Wspólne akcje krakowskich policjantów i funkcjonariuszy KAS wymierzone w nielegalny hazard

Data publikacji 25.04.2022

Na przełomie marca i kwietnia br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili cztery realizacje na terenie miasta. Kryminalni weszli do punktów zlokalizowanych w różnych częściach Krakowa, gdzie zabezpieczyli łącznie 17 automatów służących do gier hazardowych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie regularnie prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu zwalczanie szarej strefy w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. Ścisła współpraca krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny przyniosła rezultaty. 


Pod koniec marca br. policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS przeprowadzili dwie realizacje wymierzone w organizatorów nielegalnych gier hazardowych. Pierwsza z nich miała miejsce 23 marca br. w jednym z punktów zlokalizowanym w rejonie Śródmieścia.

Pod wytypowanym adresem funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 4 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 1400 zł. Drugą z akcji policjanci i funkcjonariusze KAS przeprowadzili 30 marca br. na terenie Podgórza. Kryminalni, działając w oparciu o pozyskane informacje, weszli do miejsca, gdzie miały być organizowane nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz  rejestracji. W punkcie śledczy zabezpieczyli 3 nielegalne automaty oraz gotówkę w kwocie około 500 zł.


Kolejna wspólna realizacja krakowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy KAS miała miejsce 4 kwietnia br. na terenie Nowej Huty. Funkcjonariusze, ustalili operacyjnie, że w jednym z punktów mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Kiedy śledczy weszli do wnętrza lokalu zabezpieczyli w nim 7 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 750 złotych. Dzień później, 5 kwietnia br., miała miejsce kolejna akcja, w trakcie której funkcjonariusze zlikwidowali punkt z automatami do gier hazardowych zlokalizowany w rejonie Prokocimia. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w nim m.in. 3 automaty służące do nielegalnych gier. 


Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych w kwocie łącznej miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do  3 lat.
 

Powrót na górę strony