Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość” w Małopolsce

Data publikacji 29.04.2022

W środę 27 kwietnia br. Małopolska Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.

Pomiary prędkości prowadzone były zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali w Małopolsce prawie 1500 pojazdów i ujawnili 1203 kierujących, poruszających się z nadmierną prędkością.  8 z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km\h w obszarze zabudowanym.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 522 wypadków drogowych , w których zginęło 31 osób, a 620 zostało rannych. Z analizy danych statystycznych wynika, że jedną
z głównych przyczyn powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rozpoczyna się długi weekend majowy, który corocznie podczas wyjazdów i powrotów wiąże się z dużym natężeniem ruchu na drogach. Prosimy o jazdę rozważną, zgodną z przepisami. Pamiętajmy że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni  i innych uwarunkowań, które trzeba wziąć pod uwagę.

Życzymy bezpiecznej drogi.

Powrót na górę strony