Aktualności

Informacja

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

Śmiertelny wypadek drogowy motocyklisty. Policjanci apelują o rozwagę na drodze

Data publikacji 02.05.2022

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego we Frycowej. Niestety motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

2 maja br. około godziny 1:00 w miejscowości Frycowa na drodze gminnej  doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego.  W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 18-letni mieszkaniec gminy Nawojowa. Kierujący bmw nie odniósł żadnych obrażeń. Był nietrzeźwy w organizmie miał ponad półtora promila. 
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem crossowym marki Husqvarna, zjechał na lewe pobocze a następnie uderzył w skarpę. Po uderzeniu kierujący oraz motocykl upadli na jezdnię. Następnie kierujący bmw, 22-letni gminy Nawojowa, który jechał za nim najechał na leżącego motocyklistę. 
Przez wiele godzin na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny.  Kierujący BMW został zatrzymany. 
Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Porady policjantów:
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/dziala/ruch-drogowy/dzialania-i-porady-ruch/21883,Bezpieczenstwo-motocyklistow-na-drogach-Porady-policjantow-ruchu-drogowego-Jedno.html
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/dziala/ruch-drogowy/spoty-promujace-bezpiec/10465,ILE-WYJAZDOW-TYLE-POWROTOW.html
 

Powrót na górę strony