Aktualności

Znaczne ilości narkotyków w sądeckim mieszkaniu

Data publikacji 04.05.2022

Sądeccy policjanci w mieszkaniu 27-latka zabezpieczyli blisko 300 gramów różnych narkotyków o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych. Właściciel amfetaminy, MDPV i marihuany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze sądeckiej Policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Nowego Sącza może posiadać w swoim domu środki odurzające. Pod koniec kwietnia br. pojawili się w jego miejscu zamieszkania.  Nie zastali 27-latka, ale podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych, znaleźli worki strunowe z białym proszkiem i suszem roślinnym. Po przebadaniu i zważeniu tych substancji okazało się, że sądeczanin posiadał ponad 160 gramów amfetaminy, blisko 120 gramów psychotropowego MDPV oraz kilkanaście gramów marihuany.

Po przeszukaniu mieszkania sądeccy policjanci podjęli czynności, by zatrzymać 27-latka. Mężczyzna mając świadomość, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, sam zgłosił się do komendy. Sądeczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony