Aktualności

Policjanci zabezpieczali „Karpacki Wyścig Kurierów”

Data publikacji 04.05.2022

2 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbył się drugi etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. W tym dniu kolarze przejechali przez powiat nowosądecki, limanowski i nowotarski pokonując trasę od Piwnicznej - Zdrój do Niedzicy. W czasie wyścigu kilkudziesięciu małopolskich policjantów zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej edycji „Karpackiego Wyścigu Kurierów” wystartowało ponad 100 kolarzy z 20 krajów. Zawodnicy  mieli do pokonania na terenie Małopolski drugi etap, który swoim zasięgiem objął kolejno powiat: nowosądecki, limanowski oraz nowotarski. Kolarze wystartowali na Sądecczyźnie z Piwnicznej Zdroju, po czym przejechali przez Młodów, Rytro, Barcice, Przysietnicę, Moszczenicę Wyżną, Skrudzinę, Gaboń, Kadczę, Jazowsko, Szczereż, Czarny Potok i Olszanę. Dalej wjechali na teren powiatu limanowskiego pokonując trasę od miejscowości Jadamwola po Kamienicę, po czym ponownie wrócili na Sądecczyznę przejeżdżając przez Zabrzeż. Następnie drogami powiatu nowotarskiego zawodnicy dotarli do Niedzicy, gdzie zakończyli wyścig.

Przez kilka godzin kilkudziesięciu małopolskich policjantów, głównie ruchu drogowego, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci wstrzymywali ruch pojazdów i kierowali nim.

„Karpacki Wyścig Kurierów” przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia wyścigu policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa.

Karpacki Wyścig Kurierów” jest międzynarodową imprezą kolarską z Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tegorocznej edycji wyścigu, który rozpoczął się w stolicy Węgier, wzięło udział ponad 100 kolarzy z 20 krajów. Wyścig został podzielony na trzy etapy, a drugi z nich odbył się 2 maja br. na terenie Małopolski.

 

  • uczestnicy wyścigu przejeżdżający  przez przejazd kolejowy  obok  radiowóz Policji
  • kolarze podczas wyścigu Kurierów
  • kolarze oraz oznakowany radiowóz
  • oznakowany radiowóz w tle meta wyścigu
  • policjant  na motocyklu podczas zabezpieczenia wyścigu, w tle policyjny radiowóz
  • policjanci na motocyklach jadą na zabezpieczenie rajdu
Powrót na górę strony