Aktualności

Policjantka z Dąbrowy Górniczej w czasie wolnym od służby pomogła zatrzymać kompletnie pijaną kierującą w Olkuszu

Data publikacji 06.05.2022

Policjantem się jest nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów, jest postawa policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, która w czasie wolnym od służby zareagowała na nietrzeźwą kierującą jadącą ulicami Olkusza. Dzięki reakcji policjantki udało się uniknąć zagrożenia, jakie mogła stworzyć nieodpowiedzialna 49-latka, która kierowała pojazdem po drodze publicznej, mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia.  Policjantka z wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Dąbrowie Górniczej  przebywając w Olkuszu, w czasie wolnym od służby, zauważyła, jak do samochodu zaparkowanego przy ulicy Baczyńskiego, chwiejnym krokiem podchodzi kobieta, która wsiada za kierownicę tego pojazdu i odjeżdża z miejsca. 
Policjantka podejrzewała, że kierująca toyotą może znajdować się pod wpływem alkoholu, więc natychmiast wyruszyła w ślad za nią i  obserwowała jej zachowanie.  Sposób jazdy kierującej potwierdził jej przypuszczenia.  Policjantka o zaistniałej sytuacji telefonicznie  poinformowała dyżurnego olkuskiej policji, który natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Do czasu przyjazdu patrolu policjantka podążała za toyotą, informując dyżurnego o trasie przejazdu. W pewnym momencie toyota zatrzymała się na osiedlowym parkingu, a na miejsce nadjechali miejscowi policjanci, którzy przystąpili do kontroli drogowej. Przeprowadzone przez policjantów badanie staniu trzeźwości kierującej toyotą wykazało, że 49-latka ma 3 promile alkoholu w organizmie. 
Kobieta wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem – grozi jej 2 lata odsiadki i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. 
Na wyróżnienie zasługuje postawa funkcjonariuszki, która jest przykładem właściwej realizacji zadań wynikających z  etyki zawodowej policjanta. Służba w szeregach Policji, to nie jest zwykła praca. Policjantem jest się zawsze, nawet poza służbą. Potrzeba niesienia pomocy, podjęcia interwencji, czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie, nawet kiedy  policjant  jest na urlopie, czy ma dzień wolny.
 

Powrót na górę strony