Aktualności

Oświęcimscy policjanci w miejscach publicznych zatrzymali czterech poszukiwanych

Data publikacji 06.05.2022

Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości zwykle ukrywają się przed organami ścigania. Nierzadko jednak zdarza się, że wpadają przypadkowo np. podczas różnych policyjnych interwencji.

W ubiegły piątek (29.04.br.) po południu policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze podczas służby na terenie Przeciszowa, na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego 44-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna od kilku tygodni był bowiem poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu  za wykroczenia porządkowe.
Tego samego dnia, około godziny 18 oświęcimscy dzielnicowi na ulicy Kasprowicza w Oświęcimiu zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu poszukiwanego 54-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany. Od kilkunastu dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary trzech dni pozbawienia wolności za wykroczenie porządkowe.    
W nocy z piątku na sobotę (29/30.04.br.) o godzinie 3, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani na jedną z oświęcimskich stacji paliw, gdzie dwóch nietrzeźwych mężczyzn zakłócało porządek publiczny. Na miejscu mundurowi  zastali zgłaszających oraz 33 i 43-letniego mieszkańca Oświęcimia. Dla młodszego interwencja zakończyła się mandatem karnym, natomiast na starszego mundurowi nałożyli mandat karny … po czym poinformowali go o zatrzymaniu w związku z poszukiwaniami prowadzonymi przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary dziesięciu dni aresztu za wykroczenie porządkowe.    

Wczoraj przed południem (05.05.br.) na ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który idąc chodnikiem pił piwo. W związku z tym mundurowi podjęli interwencję i wylegitymowali pieszego. 41-letni mieszkaniec Oświęcimia oświadczył, że wraca z rozmowy o pracę i ze zdenerwowania musiał się napić. Po sprawdzeniu jego danych w systemie okazało się, że od dwóch dni poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tychach do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za przestępstwa drogowe. Poszukiwany został zatrzymany. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny za spożywanie alkoholu w miejscu zakazanym i doprowadzili go do zakładu karnego. 

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość

Powrót na górę strony