Aktualności

Policjanci ze Słomnik zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 10.05.2022

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali 35-latka, u którego w miejscu zamieszkania ujawnili ponad 440 gramów suszu marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości tego narkotyku i próbę wprowadzenia go do obrotu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

6 maja br. kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach podejrzewali, że jeden z mieszkańców może posiadać środki odurzające w miejscu swojego zamieszkania. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i przypuszczenia funkcjonariuszy zostały ostatecznie potwierdzone, gdy policjanci udali się do miejsca zamieszkania 35-latka. Podczas przeszukania znaleźli u niego ponad 440 gramów suszu marihuany. Narkotyki znajdowały się w dwóch reklamówkach. Jedna z nich ukryta była w szafie z ubraniami, a druga w skrzynce narzędziowej.

Narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone, a 35-latek zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia w prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo 35-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony