Aktualności

Komendant Powiatowy Policji w Bochni czytał bajki najmłodszym w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Data publikacji 13.05.2022

Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk wziął udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Szef bocheńskiej policji czytał bajki dzieciom z klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni oraz grupie przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni.

„Cała Polska Czyta Dzieciom” to kampania społeczna, której celem jest kształtowanie nawyku codziennego czytania w domach i placówkach oświatowych, przybliżaniu czytelnikowi mało znanych książek literatury polskiej i światowej oraz wprowadzaniu młodego czytelnika w świat wartości moralnych i ich zastosowania w codziennym życiu. 
Tegoroczna akcja czytania dzieciom na terenie powiatu bocheńskiego miała miejsce 12.05. br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Komendę Powiatową Policji w Bochni w tym przedsięwzięciu reprezentował komendant jednostki - insp. Jerzy Polczyk. Spotkanie szefa bocheńskiej policji ze słuchaczami rozpoczęło się o godzinie 9:30 i zostało podzielone na dwie części. Zebranej grupie dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni oraz grupie przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni komendant przeczytał fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pod tytułem „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”. 
 

Powrót na górę strony