Aktualności

Działania grupy SPEED na terenie gminy Niepołomice i gminy Kłaj

Data publikacji 17.05.2022

W poniedziałek 16 maja 2022 roku kierowcy poruszający się drogami w gminie Niepołomice i gminie Kłaj mieli okazję spotkać patrole grupy „Speed” z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

To już kolejna taka akcja zainicjowana przez Komendanta Komisariatu Policji w Niepołomicach kom. Macieja Onyszko. Działania grupy „Speed” prowadzone były w miejscach zgłaszanych zarówno przez radnych jak i mieszkańców gmin Kłaj i Niepołomice. Grupa "Speed" została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. To najlepsi policjanci, dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, którzy studzą zapędy kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. W wyznaczonych miejscach, w Niepołomicach, Kłaju i Zabierzowie Bocheńskim policjanci prowadzili  przesiewową kontrolę trzeźwości, a także kontrolowali  prędkość kierowców. Ponadto zwracali  uwagę na samochody ciężarowe niestosujące się do znaków ograniczających wjazd tego typu pojazdów.
W działaniach przeprowadzonych w poniedziałek, udział wzięło 6 policjantów. Łącznie na drogi gminne wyjechały 3 oznakowane radiowozy.  Mundurowi wykonali 29 kontroli drogowych i ukarali 22 kierujących mandatami. Wobec dwóch kierujących zastosowano pouczenie. Podczas działań, policjanci przebadali 656 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.
Jak zapewnia kom. Maciej Onyszko działania takie będą powtarzane. Ponadto komendant przypomina, że na terenie Niepołomic działa doskonale rozwinięta sieć monitoringu miejskiego. Dzięki doskonałej jakości nagrań w ubiegłym roku ponad 300 kierowców „Tirów” otrzymało 500-set złotowy „rachunek” za wjazd do centrum Niepołomic, a w bieżącym roku tylko od czasu otwarcie obwodnicy Podłęża mandat taki otrzymała podobna ilość kierowców za jazdę „na pamięć” przez centrum tej miejscowości.

  • Kontrola policjantów grupy Speed w Kłaju
  • Policjanci grupy Speed podczas działań w Niepołomicach
  • Policjanci grupy Speed prowadzą działania w Zabierzowie Bocheńskim
  • Policjanci grupy Speed wykonują czynności wobec kierowcy pojazdu ciężarowego
Powrót na górę strony