Aktualności

Sześciolatek potrącony przez samochód

Data publikacji 19.05.2022

Wczoraj (18.05.br.) w Kętach, w powiecie oświęcimskim, na ulicy Staszica, doszło do wypadku drogowego z udziałem 6 – letniego dziecka.

Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letnia mieszkania Kęt kierując samochodem marki Toyota, potrąciła 6-letniego obywatela Ukrainy, który wbiegł z chodnika na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Dziecko zostało przewiezione pogotowiem ratunkowym do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia doznał on złamania nogi. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia dziecko znajdowało się pod opieką 30-letniej matki. Badanie stanu trzeźwości uczestniczek zdarzenia wykazało, że kierująca toyotą była trzeźwa, natomiast u matki małoletniego badanie wykazało 0,3 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom. 

Małe dziecko ma naturalną chęć do poznawania otaczającego go świata, lecz nie towarzyszy jej zdolność do przewidywania konsekwencji zabaw.  Przewidywanie zagrożeń i chronienie dziecka przed ich następstwami to przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną uwagę i troskę o dzieci, ponieważ  chwila nieuwagi może pozostawić konsekwencje na całe życie.
W ostatnim czasie w powiecie oświęcimskim doszło do kilku zdarzeń z udziałem małych dzieci. Przypominamy je ku przestrodze. Linki poniżej:
https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/prewencja/prewencja-kryminal/22255
https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/prewencja/prewencja-kryminal/22475
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/22658
 

Powrót na górę strony