Aktualności

Jazda hulajnogą „po pijaku” zakończona kolizją i wysokim mandatem

Data publikacji 19.05.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy z rąk poszkodowanego kierowcy przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 20-latek mając w organizmie 1,8 promila alkoholu, postanowił do domu wrócić hulajnogą elektryczną. Efekt pijanego rajdu to zderzenie z samochodem osobowym i wysoki mandat.

Wczoraj (18.05.2022) tuż po godzinie 19 policjanci zostali wezwani na ulicę Leszczyńskiej w Oświęcimiu, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 20-letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc hulajnogą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, uderzając w samochód marki Renault Laguna, którym kierował 29-letni mieszkaniec Oświęcimia. Po zderzeniu sprawca kolizji próbował odejść z miejsca zdarzenia, lecz powstrzymał go poszkodowany.  Badanie stanu trzeźwości 20-latka szybko wskazało, że powodem braku uwagi oraz stosowania się do przepisów drogowych był spożyty alkohol – 1,8 promila. W  związku z popełnionymi wykroczeniami tj. spowodowanie kolizji drogowej oraz jazda na hulajnodze elektrycznej w stanie nietrzeźwości, policjanci na sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego  o zachowanie trzeźwości. Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających mogą stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.
 

Powrót na górę strony