Aktualności

Policjant w czasie wolnym ujął w szpitalu złodzieja

Data publikacji 02.06.2022

Policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby w trakcie odwiedzin u chorego syna w szpitalu ujął złodzieja. Na podejrzanie zachowującego się mężczyznę uwagę zwrócił personel medyczny.

Sierż. szt. Szymon Pałka, korzystając z dnia wolnego od służby, opiekował się 28 maja br. ciężko chorym synem, który przebywa na oddziale dziecięcym jednego z krakowskich szpitali. Policjant pieczę nad chłopczykiem sprawuje wraz z żoną, na zmiany lub wspólnie — wszystko zależy od tego, jak ułożą się służby i jak czuje się pięcioletni Kubuś. 
Ten dzień jednak był inny niż pozostałe. Około południa jedna z pielęgniarek poinformowała funkcjonariusza, że po oddziale szpitalnym chodzi mężczyzna, który zagląda do sal. Rozpoznała w nim osobę, która miała tydzień wcześniej, na jednym z oddziałów dziecięcych szpitala dokonać kradzieży portfela wraz z dokumentami i gotówką. 
Policjant niezwłocznie udał się we wskazane miejsce, jednak na korytarzu nie było już nikogo. Zauważył jednak podejrzanego mężczyznę na zewnątrz. Pobiegł za nim, zatrzymał go na parkingu i wezwał patrol. Po przybyciu na miejsce umundurowanych policjantów i sprawdzeniu zatrzymanego 68-latka  w bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd  ścigania do odbycia kary aresztu. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się kradzieży na terenie szpitala dwóch portfeli z gotówką. Miejscowy komisariat prowadzi teraz w tej sprawie dochodzenie,  a podejrzanemu grozi kara  pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Dzięki spostrzegawczości i fotograficznej pamięci sanitariuszki udało się zatrzymać osobę poszukiwaną i podejrzewaną o dokonanie kradzieży. Sierż. szt. Szymonowi Pałce gratulujemy postawy godnej naśladowania. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz pomyślności — dla niego i całej rodziny.
 

Powrót na górę strony