Aktualności

Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich w gminie Liszki

Data publikacji 02.06.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie u mieszkańca gminy Liszki zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 24 krzewy tej nielegalnej rośliny, z których można uzyskać ponad 500 gramów marihuany, o czarnorynkowej wartości około 20 tysięcy złotych. 50-letni właściciel plantacji został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Zabierzowie, w ramach wykonywanej pracy, ustalili, że 50-letni mieszkaniec gminy Liszki, trudni się nielegalną uprawą konopi indyjskich innych niż włókniste . 1 czerwca br., funkcjonariusze udali się do miejsce zamieszkania 50-latka, aby zweryfikować swoje rozpoznanie. Długo nie musieli szukać, bo mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w doniczkach na parapecie w kuchni. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 24 krzaki tej nielegalnej rośliny, mierzące od 7 do 27 cm. Z takiej ilości konopi mężczyzna mógł uzyskać ponad 500 gramów marihuany, której czarnorynkowa wartość szacuje się na kwotę około 20 tysięcy złotych.

50-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczący nielegalnej uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Powrót na górę strony